Balin egész évben meleg, párás idő van, így amikor 28-30°C van,olyankor is 35-38°C a hőérzetünk. A hőmérséklet soha nem esik 23°C alá.Két évszak van:
Esős évszak: November végétől március végéig Ebben az időszakban a hőmérséklet továbbra is kellemesen magas, 25–30°C körül alakul. A nap ugyanúgy ragyog, bár a délutáni órákban gyakoribbak a záporok és esőzések. Fontos megjegyezni, hogy Balin nincs monszunidőszak.Száraz évszak:Március végétől november végéig. A hőmérséklet 30°C körül mozog, száraz,párás időjárás jellemző, amely 35–38°C-os hőérzetet eredményez. Az esőzések ebben az időszakban sokkal ritkábbak és rövidebbek. Ubudban ugyan gyakoribbak arövid záporok, de ezek általában 10–15 perc alatt elvonulnak, nyom nélkül.
Az oda-vissza repülőjegy árak körülbelül 310.000 Ft-tól kezdődnek fejenként. Ez az ár már tartalmazza a feladott és kézi poggyász árát, illetve a fedélzeti étkezés és italfogyasztás költségeit is.
Amint 300.000 – 400.000 Ft körül találsz repülőjegyet azonnal vedd meg. Ez jó árnak számít. Sokszor érdemes már 8-10 hónappal utazás előtt nézegetni a jegyeket, előfordulnak akciók, különböző légitársaságoknál.
Minimum 12 éjszakát szoktam javasolni. Mivel az út irányonként 16-20 óra és a 6-7 órás időeltolódás miatt az átállás 2-3 napig is eltarthat, amíg fáradtságot, alvatlanságot érezhettek.
Balira nincs kötelező oltás.
Balin indonéz rúpia van, amit Magyarországon nem lehet váltani, így eurot vagy angol fontot hozzatok. A dollárral elég sok a probléma, nem minden évjáratú bankjegyet fogadnak el. Így ezt nem javaslom.
Vékony, könnyed ruhákat érdemes hozni, ami izzadság után hamar megszárad. Az érzékeny bőrűeknek vékony hosszú ujjú blúzokat, ingeket javaslok.
Bali nagyon biztonságos, nem jellemzőek a turisták elleni bűncselekmények. A természeti katasztrófák (földrengés, vulkánkitörés) azonban Indonézia területén előfordulhatnak.
A helyi ételektől nem kell tartani. Mindig mindent frissen készítenek. Az érzékeny gyomrúak azonban tapasztalhatnak gyomor panaszokat, hasmenést és hányást. Ezt az Ázsiában lévő baktériumok okozhatják, amelyek különböznek az európai baktériumoktól. Széntablettát, immudiumot érdemes hozni, de a helyi patikák is nagyon felszereltek és jók.
Egy étkezés átlagosan már 1000 forintból is kijöhet egy helyi kifőzdében. Azonban ez attól függ, ki mennyire válogatós és milyen kategóriájú étteremben/kifőzdében szeretne enni.
A csapvíz Balin nem iható, fogmosásra azonban tökéletesen alkalmas. A helyiek is tisztított vagy ásványvizet isznak. A jégkockától NEM kell tartani, tisztított vízből készül és minden helyen vásárolják, nem saját maguk készítik a bárok, éttermek. Egy másfél literes ásványvíz ára körülbelül 230 Ft.
Balin nem kell veszélyes állatoktól tartani. A legtöbb pók a mérete és külseje ellenére ártalmatlan. A kígyók nem jellemzőek, kivéve a dzsungel hotelek környékén. Ott előfordulhatnak. A hotelekben, éttermekben kis méretű gyíkok, gekkók előfordulhatnak, de ezek ártalmatlanok.
A szúnyogcsípéstől nem kell tartani, nagyon ritka esetben okozhatnak trópusi betegséget: maláriát, dengu lázat. Ezeket azonban a helyi kórházakban, korai felismerés esetén gyorsan és könnyen tudják kezelni.
Balin Európa szintű kórházak működnek, ahol nagyon színvonalas és jó az ellátás.